Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Święcenia prezbiteratu

katedra

Przez włożenie rąk i modlitwę konsekracji kandydaci otrzymają szczególny udział w misji Chrystusa – Dobrego Pasterza. Diakonów, przygotowujących się do święceń przez uczestnictwo w rekolekcjach zamkniętych, abp Skworc polecił pełnej wiary modlitwie całego katowickiego Kościoła.

Informując o uroczystości w komunikacie, odczytanym w parafiach archidiecezji, metropolita katowicki w sposób szczególny zwrócił się z zaproszeniem do młodzieży z Ruchu Światło-Życie oraz z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, do animatorów, lektorów i wszystkich ministrantów, a także do wspólnot parafialnych, w których zrodziły się powołania do służby Chrystusowi i Jego Kościołowi.

„Módlmy się także za ludzi młodych o rozeznanie i przyjęcie łaski powołania do wyłącznej służby Ewangelii. Niech nie ustaje nasze wołanie do Pana, aby posłał nowych robotników na rolę katowickiego Kościoła, bo „żniwo wielkie jest, ale robotników mało”. Módlmy się zwłaszcza za tegorocznych maturzystów, aby ich ludzkie wysiłki wspomagał Duch Święty: zarówno podczas zdawania egzaminów maturalnych, jak i w trudzie rozeznania powołania, będącego pełną miłości propozycją Boga wobec ich życia” – zwrócił się abp Wiktor Skworc do diecezjan.

 

Posłuchaj: Wypowiedź metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media