Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zaprosił w tym dniu do katedry na godz. 14.00 młodzież całej archidiecezji.

W zaproszeniu czytamy: „Radują się nasze serca! Już niebawem błogosławiony Jan Paweł II zostanie włączony w poczet świętych Kościoła. Rozpoczęliśmy też przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się za dwa lata w Krakowie. Błogosławiony Papież był twórcą i promotorem tego, jedynego w swoim rodzaju, święta wiary i braterstwa młodych chrześcijan. Szczególnej atmosfery tych dni doświadczyliśmy przed niespełna rokiem zarówno w Brazylii, jak i w Sanktuarium Piekarskim, podczas ‘Rio na Śląsku’”.

Metropolita katowicki zaznaczył, że wspólny udział we Mszy św. w katowickiej katedrze stanie się kolejnym etapem pielgrzymowania drogą Chrystusowych błogosławieństw, prowadzących do prawdziwego szczęścia w życiu doczesnym i wiecznym.

„Wyrazem naszego modlitewnego oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II niech będzie przyjęcie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia, zapalonej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W Niedzielę Palmową zabierzecie ją z katedry do Waszych Parafii, a stamtąd trafi do wszystkich śląskich rodzin” – zwrócił do młodych abp Skworc.

Po Mszy św. zaplanowano dla wszystkich zaproszonych agapę.

Również w Niedzielę Palmową Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach zaprasza młodzieńców zainteresowanych poznaniem seminaryjnego życia na Dzień Otwarty. W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 9.00, przewidziano konferencję na temat powołania, możliwość spotkań z klerykami oraz udział we Mszy świętej w ramach XXIX Światowego Dnia Młodzieży w katedrze o godzinie 14.00.

Posłuchaj:

Wypowiedź-zaproszenie – metropolita katowicki abp Wiktor Skworc – mp3
Wypowiedź-komentarz – metropolita katowicki abp Wiktor Skworc – mp3
Wypowiedź – ks. Marek Panek, rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego – mp3

Zobacz: Plakat

Metropolitalne Święto Rodziny