Got 0 bytes response, method=default Response decode error Droga Krzyżowa ulicami Katowic

Końcowa stacja zaplanowana została w katedrze Chrystusa Króla. Tematem rozważań w czasie nabożeństwa, przygotowanych przez jego uczestników, będzie „Rodzina miłością wielka”. Trasa będzie wiodła ulicą Wincentego Pola, Parkiem Kościuszki, a dalej ulicą Barbary, Mikołowską, Kopernika, Placem Karola Miarki, Kościuszki i Powstańców.

Zapraszając do udziału w Drodze Krzyżowej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, napisał: „Wyznając publicznie naszą wiarę, dziękujemy Panu Bogu za łaskę odkupienia. W Jego Miłosierdziu zanurzamy nasze grzechy i winy. Przeżywając zaś Metropolitalny Rok Rodziny, powierzymy Bożej Opatrzności nasze wspólnoty rodzinne i małżeńskie, aby były „miłością wielkie”...”. Podkreślił, że udział w Drodze Krtzyżowej jest okazją do złożenia świadectwa o naszej miłości do Chrystusa cierpiącego. „W trwającym Roku Rodziny zaproszenie to adresuję szczególnie do rodzin prosząc, abyście przeżyli te tajemnice męki i śmierci Zbawiciela idąc razem katowickimi ulicami” - napisał.

Posłuchaj: Wypowiedź ks. Andrzeja Suchonia, proboszcza parafii mariackiej w Katowicach