Got 0 bytes response, method=default Response decode error Dziewięćdziesiąt lat „Gościa Niedzielnego”

katedra

Trzy dni, od 20 do 22 września br., trwać będą obchody 90. rocznicy powstania tygodnika „Gość Niedzielny”. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, w niedzielę, 22 września br. o godz. 12.00.

 

Zapraszając diecezjan do udziału w obchodach metropolita katowicki napisał: „Obecnie, gdy mija 90 lat nieprzerwanego niemal ukazywania się „Gościa Niedzielnego” jest on jednym z największych tygodników opinii w Polsce. Co tydzień trafia do kilkuset tysięcy czytelników. Wielu katolikom pomaga po chrześcijańsku widzieć świat i swoje życie. „Gość Niedzielny” jest również ważnym głosem Kościoła w życiu publicznym. (...)Wyrażam wdzięczność Redaktorom i Współpracownikom „Gościa” za ich pełną oddania pracę, dobrze służącą formacji religijnej i społecznej czytelników. Dziękuję również wszystkim, którzy co tydzień pomagają rozpowszechniać nasz Tygodnik: księżom, kościelnym, ministrantom, kolporterom. Wasza praca jest niezmiernie ważna!”

 

Pierwszy numer „Gościa Niedzielnego” ukazał się z datą 9 września 1923 r. W odezwie zamieszczonej w tym numerze ks. August Hlond, ówczesny administrator apostolski Górnego Śląska, napisał: „Idź w swą drogę, ››Gościu Niedzielny‹‹. W imię Boże wstępuj w progi. Wnoś wszędzie światło, ciepło i pokój Chrystusowy. Złoty lud śląski chętnie ci ze staropolską gościnnością otworzy serca i domy, i radośnie cię witać będzie słowami: gość w domu, Bóg w dom”.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media