Got 0 bytes response, method=default Response decode error Piekary Śl.: Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej

12 września br. w sanktuarium w Piekarach Śl. trwać będą obchody uroczystości głównej Patronki tego miejsca, Matki Bożej Piekarskiej. Jak co roku w rocznicę zwycięstwa Króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, kiedy Kościół obchodzi „imieniny Maryi”, a Kościół na Śląsku czci Matkę Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, mieszkańcy Górnego Śląska zgromadzą się w Bazylice, aby dziękować Bogu za dar Matki, która od wieków wstawia się za nimi i wyprasza nieustannie niezwykłe łaski.

Tegoroczny odpust przypada w 330. rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Dlatego specjalnie na tę okoliczność zostanie wykonany medal, a także otwarta zostanie wystawa w Muzeum Sanktuaryjnym, dokumentująca to ważne wydarzenie. Ponadto w związku z 710-leciem istnienia parafii w październiku poświęcony zostanie nowy dzwon „Jan Paweł”, który upamiętni bł. Jana Pawła II, najznakomitszego Piekarskiego Pielgrzyma i honorowego Obywatela Miasta.

Podczas tegorocznego piekarskiego odpustu metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przekaże sanktuarium pierścień pozostawiony w darze przez kard. Joachima Meisnera z Kolonii. Kard. Meisner podczas tegorocznej żeńskiej pielgrzymki w Piekar Śl. wygłosił kazanie.

Program uroczystości odpustowej:

godz. 10.30 - Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. abp. Wiktora Skworca

godz. 13.45 - Obchody Różańcowe z obrazem Matki Bożej (na Kalwarii) wraz z uroczystą procesją do Bazyliki

godz. 15.00 - Nieszpory Maryjne w Bazylice