Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Msza św. za zmarłych biskupów, kapłanów i wszystkich zmarłych diecezjan

W piątek 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawi w katedrze o 18.00 Mszę św. za zmarłych biskupów, kapłanów i wszystkich zmarłych diecezjan. Po Mszy św. abp Skworc nawiedzi groby zmarłych biskupów katowickich w krypcie katedry.

Następnie rozpocznie się w katedrze Misterium Dnia Zadusznego - medytacje słowno-muzyczne w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego, Józefa Skrzeka i Chóru Katedralnego. Całość poprowadzi, jak co roku, ks. prałat Stanisław Puchała.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa, czyli Mszę św. Kapłani mogą w tym dniu odprawić trzy Msze św. Jedną ofiarują wg własnej intencji, drugą za wszystkich zmarłych i trzecią w intencjach Ojca Świętego.

Załącznik

Wypowiedź – ks. Stanisław Puchała, proboszcz katedry Chrystusa Króla w Katowicach – mp3