Got 0 bytes response, method=default Response decode error Archidiecezja katowicka posyła świeckich misjonarzy

W niedzielę, 28 października br. o  godz. 17.00 w parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Świętochłowicach Chropaczowie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wręczy krzyż misyjny tamtejszej parafiance Magdalenie Tlatlik, która pragnie poświęcić się służbie misyjnej w Peru.

Będzie to już drugie w krótkim czasie posłanie misyjne w archidiecezji katowickiej. 7 października br. podobna uroczystość miała miejsce w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju. Krzyż misyjny otrzymała pani Danuta Król, współpracująca z Misjonarzami Kombonianami, która udała się do Ugandy.

Wypowiedź – abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki – mp3

Wypowiedź – ks. Grzegorz Wita, delegat biskupi ds. misji – mp3