Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Tydzień Misyjny

Informacja 54/10/2012

Katowice: Tydzień Misyjny

Pod hasłem „Głosić wiarę z radością” trwać będzie od 21-28 października br. Tydzień Misyjny.

Z tej okazji w niedzielę, 21 października, w kościołach archidiecezji katowickiej zostanie odczytany list pasterski metropolity katowickie abp. Wiktora Skworca. Czytamy w nim .m. in.:

„Wydaje się, że dziś różne grupy społeczne i pojedyncze osoby nie są szczególnie zainteresowane Ewangelią. Nie wolno nam jednak pogłębiać dystansu, czy wykluczać kogoś z tego powodu, że nie wierzy. Przeciwnie, trudności, jakie przeżywają nasi bracia i siostry, pytania o zasadność i sens wiary, winny nas mobilizować i stawać się okazją do dawania świadectwa. Nie powinniśmy narzekać na czasy czy przeciwności, ale współczesnemu nam człowiekowi i ludzkim społecznościom składać propozycję życia wiarą, czyniąc to w sposób wiarygodny, zachęcający i zrozumiały. Głoszenie jest zapraszaniem do wspólnoty, do podjęcia stylu życia, który sami uznaliśmy za najcenniejszy. Radość z wiary jest zarazem poświadczeniem, że przymierze z Bogiem zapewnia człowiekowi szczęście, odpowiadając na jego pytania o sens życia”.

Wypowiedź – ks. Grzegorza Wita, delegat biskupi ds. misji – mp3

Link do strony Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej http://www.pdm.archidiecezjakatowicka.pl (strona zawiera m. in. pełny tekst listu metropolity katowickiego)