Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: I Archidiecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Wspólnot Żywego Różańca

W sobotę 20 października, o godz. 11.00 w katedrze pw. Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się I Archidiecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Wspólnot Żywego Różańca.

W zaproszeniu, odczytanym w parafiach archidiecezji metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał: „Drodzy Diecezjanie, przed tygodniem na Placu św. Piotra, Ojciec Święty zachęcił wszystkich wiernych, aby w Roku Wiary dowartościowali modlitwę różańcową. Benedykt XVI przypomniał, że „przez różaniec pozwalamy prowadzić się Maryi (…) w rozważaniu tajemnic Chrystusa, i dzień po dniu, jesteśmy wspomagani w przyswajaniu sobie Ewangelii tak, iż nadaje ona kształt całemu naszemu życiu”.

Nawiązując do słów Papieża zapraszam czcicieli Matki Bożej, dorosłych, młodzież i dzieci, do udziału w pierwszej Archidiecezjalnej Pielgrzymce Parafialnych Wspólnot Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 20 października, o godz. 11.00 w katedrze pw. Chrystusa Króla w Katowicach. Do udziału w pielgrzymce zapraszam także poczty sztandarowe parafialnych „Róż Różańcowych”. Duszpasterzy proszę zaś o pomoc w zorganizowaniu wiernym wyjazdu do katedry oraz zapraszam do udziału w Mszy św. koncelebrowanej”.

Żywy Różaniec to prywatne stowarzyszenie wiernych o charakterze modlitewnym i formacyjnym. To największa wspólnota modlitwy działająca na terenie całej Polski. W archidiecezji katowickiej istnieje ponad 1800 parafialnych Róż Żywego Różańca.

Załącznik

Wypowiedź – ks. Zbigniew Kocoń, archidiecezjalny moderator wspólnoty Żywego Różańca - mp3

Internetowa strona wspólnoty Żywego Różańca http://www.rozaniec.archidiecezjakatowicka.pl/