Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: 15 lat Domu Księży Emerytów

Dom Świętego Józefa wybudowany został w latach 1991-1997 z inicjatywy abp. Damiana Zimonia i przy osobistym zaangażowaniu ówczesnego wikariusza generalnego ks. Wiktora Skworca. Odpowiedzialnym za budowę domu i pierwszym dyrektorem do lipca 2003 roku był ksiądz Florian Ludziarczyk. Od sierpnia 2003 do dzisiaj funkcję dyrektora pełni ksiądz Zenon Ryzner.

Poświęcenie domu miało miejsce 21 czerwca 1997 roku. Dom spełnia standardy domu całodobowej opieki dla osób starszych, w którym zamieszkuje w pokojach jednoosobowych 40 księży. Dom wspiera pomocą księży emerytów z terenu archidiecezji katowickiej organizując spotkania okolicznościowe, dni skupienia i turnusy rehabilitacyjne.

Posłuchaj: wypowiedź ks. Zenona Ryznera, dyrektora Domu św. Józefa

Fot. Kaplica w Domu Księży Emerytów - Henryk Przondziono/GN