Got 0 bytes response, method=default Response decode error Św. Michał Archanioł Patronem Gminy Ornontowice

katedra

Uroczystości w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła będzie przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
 
29 czerwca 2011 roku Rada Gminy Ornontowice przyjęła uchwałę zawierającą oświadczenie o ustanowieniu Św. Michała Archanioła Patronem Gminy oraz ustanowieniu dnia 29 września Świętem Patrona Gminy. Święty Michał Archanioł od prawie 800 lat nieprzerwanie towarzyszy i opiekuje się mieszkańcami Ornontowic w neogotyckim kościele i parafii pod tym samym wezwaniem. W okresie reaktywowania gminy uchwalono herb, na którym znajduje się orzeł górnośląski oraz Św. Michał Archanioł.
 
Po podjęciu uchwały wystąpiono z wnioskiem do Kurii Metropolitalnej w Katowicach, zawierającym prośbę o poparcie przez arcybiskupa wyboru Św. Michała Archanioła jako Patrona Gminy Ornontowice oraz potwierdzenie tego wyboru przez Kongregację do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. 
 
W maju br. kancelaria Urzędu Gminy Ornontowice otrzymała od Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Rzymie, mocą uprawnień przyznanych jej przez Papieża Benedykta XVI, pismo potwierdzające, iż wniosek z jakim zwrócili się duchowieństwo i wierni gminy jest jak najbardziej słuszny i w związku z tym Kongregacja przychylając się do prośby stwierdza, iż Święty Michał Archanioł jest Patronem u Boga Miejscowości i Gminy Ornontowice.   
 
Od 26 do 30 września br. w Ornontowicach trwają Dni Patronalne.
 
Załącznik:
Wypowiedź ks. Grzegorza Lecha, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Ornontowicach - mp3

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media