Got 0 bytes response, method=default Response decode error Informacja 43/09/2012

W niedzielę, 16 września br. o godz. 14.00 odbędzie się w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach doroczny Dzień Wspólnoty ruchu Dzieci Maryi.

Ruch Dzieci Maryi powstał w diecezji katowickiej w roku 1978 jako odpowiedź na opublikowaną cztery lata wcześniej adhortację apostolską papieża Pawła VI „Marialis cultus” o należytym kształtowaniu i rozwijaniu kultu Najświętszej Maryi Panny.

Już w pierwszym roku istnienia udało się zorganizować letnie rekolekcje. Dwa lata później miały miejsce pierwsze szkolenia dla animatorów i opracowano pierwsze konspekty spotkań. Dzieci Maryi zaczęły pojawiać się w kolejnych parafiach, a także poza granicami diecezji katowickiej.

Ruch Dzieci Maryi obejmuje przede wszystkim dziewczęta, które chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Jego przesłanie ma związek z objawieniami Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830r, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu.

Wypowiedź – metropolita katowkci abp Wiktor Skworc – mp3

Wypowiedź – ks. Jan Morcinek, moderator diecezjalnego Ruchu Dzieci Maryi – mp3