Got 0 bytes response, method=default Response decode error Informacja 36/08/2012

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia br. pod hasłem „Kościół naszym domem”.
W zaproszeniu, odczytanym we wszystkich kościołach archidiecezji, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc napisał m. in.: „Drogie Kobiety i Dziewczęta! „Kościół naszym domem” - to hasło tegorocznego roku duszpasterskiego. Będzie ono towarzyszyło pielgrzymce kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Sierpniowa pielgrzymka gromadzi również siostry zakonne z różnych zgromadzeń (…) „Opiekunce Sławnej, Orędowniczce Wszelkich Łask”, naszej Patronce, zawierzam wszystkich pielgrzymów oraz ich troski i radości”.
Kazanie podczas tegorocznej pielgrzymki wygłosi bp Jan Kopiec, nowy biskup gliwicki.

Program Pielgrzymki
19 sierpnia br. (niedziela):
8.30 - Godzina Różańcowa
9.30 - przybycie księży biskupów, procesja z Obrazem Matki Boskiej Piekarskiej na Kalwarię, Msza św.
14.00 - Godzina Młodzieżowa
15.00 - Nieszpory i procesja z Obrazem Matki Boskiej Piekarskiej do Bazyliki

Podobnie jak w poprzednich latach w dniu pielgrzymki, w niedzielę, 19 sierpnia br., w Centrum Pielgrzymkowym obok probostwa w Piekarach Śl. Funkcjonować będzie punkt obsługi prasowej, w którym w miarę możliwości dostępne będą pod embargiem pełne teksty wystąpień zaplanowanych w czasie uroczystości. Punkt będzie czynny od godz. 9.30.

• Wypowiedź metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca – mp3
  • Pełny tekst ZAPROSZENIA NA PIELGRZYMKĘ KOBIET I DZIEWCZĄT DO PIEKAR ŚLĄSKICH – doc
  • Plakat - jpg