Got 0 bytes response, method=default Response decode error Informacja 38/08/2012

katedra

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę września, 2 września br., w archidiecezji katowickiej przeżywany będzie Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa, połączony z pielgrzymką kapłanów. W tym roku duszpasterskim – którego hasłem są słowa: „Kościół naszym domem” – prezbiterzy archidiecezji, duchowni pracujący duszpastersko na terenie archidiecezji oraz diakoni i alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, przybędą do katowickiej archikatedry pw. Chrystusa Króla. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00.
Jak podkreślił metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w odczytanym we wszystkich parafiach archidiecezji „Zaproszeniu do modlitwy o uświęcenie kapłanów”, w czasie sobotniego spotkania mocno wybrzmi wezwanie św. Pawła, który w liście do Tesaloniczan pisał: „Wolą Bożą jest wasze uświęcenie” (1 Tes 4,3). Abp Skworc zaznaczył, że słowa te skierowane są do wszystkich chrześcijan, szczególnie jednak do tych, którzy przyjęli zaproszenie do naśladowania Jezusa Chrystusa i z Jego upoważnienia – poprzez sakrament kapłańskich święceń – stali się „szafarzami uświęcenia” braci i sióstr w wierze.
„Właśnie Was – naszych Braci i Siostry w wierze – zachęcam i serdecznie proszę o włączenie się w modlitwę o uświęcenie duchowieństwa: w modlitwę prezbiterów za samych siebie i za wszystkich braci w kapłańskiej posłudze” – napisał metropolita katowicki. „Niech to duchowe zjednoczenie całego Ludu Bożego naszej archidiecezji trwa również w pierwszą niedzielę września i będzie przedłużone w intensywnej modlitwie – o nowe, liczne i święte powołania do wyłącznej służby Ewangelii – w każdy I czwartek miesiąca. Pamiętajmy, że dzieło nowej ewangelizacji potrzebuje kapłanów, którzy „w pełni przeżywają tajemnice Chrystusa” i potrafią wypracować prawdziwie ewangeliczny styl duszpasterskiego życia (por. Pastores dabo vobis,18)” - zaapelował.
Decyzją metropolity katowickiego we wszystkich kościołach archidiecezji 1 i 2 września br. odmawiana będzie „Modlitwa za kapłanów”, której autorką jest św. Faustyna.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media