Got 0 bytes response, method=default Response decode error Informacja 33/07/2012

1 sierpnia br. już po raz 67. wyruszy Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie trwała pięć dni.

„Od wielu lat jest to najliczniejsza – bo licząca około 4 tys. pielgrzymów – pielgrzymka z naszej archidiecezji i zasługuje na tytuł: Pieszej Pielgrzymki Archidiecezjalnej Katowickiej na Jasną Górę” napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w zaproszeniu do pielgrzymowania odczytanym w kościołach archidiecezji. Adresatami zaproszenia są wszyscy diecezjanie, młodzież i rodziny.

„Serdecznie zachęcam tych, którzy – mimo dobrej woli – nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce do duchowego pielgrzymowania oraz do przyjazdu na Jasną Górę w dniu zakończenia pielgrzymki tj. w sobotę 4 sierpnia br., gdzie o godz. 15 na Wałach Jasnogórskich odprawię Mszę św. w intencji pątników i wszystkich diecezjan” – napisał abp Skworc.

Wszelkie informacje dotyczące zapisów i organizacji pielgrzymki można uzyskać w parafii pw. św. Jadwigi w Rybniku, a także w parafiach zamieszkania.

Załączniki
  • Pełny tekst zaproszenia metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca do udziału w pielgrzymce – doc
  • Wypowiedź ks. Marka Bernackiego, organizatora pielgrzymki – mp3
  • Plakat – JPG