Got 0 bytes response, method=default Response decode error Abp Skworc: Komunikat w związku z pożarem kościoła w Jaśkowicach

W poniedziałek 14 stycznia, późnym wieczorem, zauważono dym wydobywający się spod dachu kościoła. Wkrótce ogień ogarnął cały dach świątyni. Na miejsce zdarzenia przybyło prawie 30 zastępów straży pożarnej. Pomimo ich ofiarnej akcji dach kościoła wraz z więźbą spłonął całkowicie, a wnętrze uległo zniszczeniu. Strop wymaga rozbiórki. Woda zniszczyła też piszczałkowe organy.
    Wcześniej, miejscowemu proboszczowi udało się uchronić i przenieść na probostwo Najświętszy Sakrament, zaś przybyli na miejsce zdarzenia parafianie zabezpieczyli m.in. szaty, sprzęt liturgiczny i konfesjonały. Niestety z kościoła nie udało się wynieść ławek.
    W obliczu tego nieszczęścia, wiernym z Jaśkowic składamy serdeczne wyrazy współczucia, tym bardziej, że ostatnio upiększyli wystrój kościoła, wymienili w nim także instalację elektryczną.     Drodzy Diecezjanie!
    Informując o tym smutnym wydarzeniu, serdecznie proszę o modlitwę w intencji parafian z Jaśkowic, którzy w ciągu paru godzin utracili swoją świątynię – dom Boży. W duchu eklezjalnej solidarności chcemy im pomóc nie tylko duchowo, ale i materialnie. Dlatego już dzisiaj w parafiach Archidiecezji Katowickiej odbędzie się zbiórka przed kościołami na rzecz odbudowy poważnie uszkodzonej świątyni. Za każdy gest solidarności – z naszymi Braćmi i Siostrami z parafii św. Jana Chrzciciela w Jaśkowicach – składam serdeczne „Bóg zapłać”!
    Na Rok Pański 2013 przyjmijcie pasterskie błogosławieństwo. Powierzam Was Bożej Opatrzności, prosząc, by każdego i wszystkich chroniła od dramatycznych doświadczeń. Szczęść Boże!

+ Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA
KATOWICKI

Katowice, 15 stycznia 2013 r.

Drodzy Diecezjanie!

Wspólnota parafialna z Orzesza-Jaśkowic przeżywa chwile głębokiego smutku.

Drodzy Diecezjanie!

Informując o tym smutnym wydarzeniu, serdecznie proszę o modlitwę
w Jaśkowicach – składam serdeczne „Bóg zapłać”!

+ Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA

KATOWICKI

Katowice, 15 stycznia 2013 r.