Got 0 bytes response, method=default Response decode error W Caritas – nie ma problemu „nadwykonań"

Drodzy Diecezjanie!

II Niedziela Wielkanocy ma charakter dziękczynny za okazywane nam wszystkim Boże Miłosierdzie, a równocześnie jest to święto patronalne Caritas.

W wigilię tego święta dziękujemy dzisiaj za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących z archidiecezjalnym dziełem miłości miłosiernej.

To dzieło dokonuje się przez was – pracowników i wolontariuszy Caritas – działających w placówkach i w parafiach naszej archidiecezji. Wyrażam wam słowa uznania i podziękowania, szczere pasterskie Bóg zapłać!

To wy – przez wasze działanie jesteście „twarzą Kościoła"; sprawiacie, że Kościół staje się bardziej domem i to nieraz dosłownie, kiedy wydobywacie braci i siostry z różnych form bezdomności.

W Caritas – nie ma problemu „nadwykonań"- z czym ma problem w relacjach z NFZ wiele placówek służby zdrowia, przede wszystkim szpitali. Tak, jakby można było „urzędniczo" zaplanować ilość wykonywanych zabiegów i chorych.

Pamiętajcie w Caritas – nie ma problemu „nadwykonań", bo przecież miłości i służby nigdy za wiele, zwłaszcza wobec dostrzeganych potrzeb, zwłaszcza związanych z rodziną i młodzieżą.

Dlatego dziś – stawiam przed Archidiecezjalną Caritas – obowiązek dalszego rozwijania Parafialnych Zespołów Caritas; zapraszania do współpracy wolontariuszy oraz tworzenia Szkolnych Szkół Caritas, które powinny istnieć we wszystkich szkołach, na każdym poziomie nauczania, od szkół podstawowych poczynając.

Bracia i Siostry!

Dziękując za Waszą dotychczasową posługę Chrystusowi w chorych, starszych, samotnych, niepełnosprawnych, opuszczonych, udzielam wam pasterskiego błogosławieństwa.

Zapewniam was o mojej bliskości i modlitwie – za was i za wszystkich, których miłością miłosierną obejmujecie.

+ Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA